Kiedy powstał Roblox? Data Wydania i Opis Gry

Aktualizacja: 9 grudnia 2023

Twórca: Sheep

Kiedy Powstał Roblox

Czym jest Roblox?

Czym jest Roblox? Kto go stworzył? Roblox Corporation jest twórcą gry Roblox. Projektantem Robloxa jest Dawid Baszucki. Po raz pierwszy została ona stworzona w 2006 roku. Można z niej korzystać na każdej przeglądarce internetowej pod adresem Roblox.com. Aby grać, należy założyć konto, a następnie pobrać launcher. Robux (za prawdziwe pieniądze) i tix (który wcześniej był darmowy, ale został usunięty w 2016 roku). W roblox można znaleźć setki tysięcy produktów, w tym gry, które zostały stworzone przez innych graczy. Możesz stworzyć własną koszulkę lub spodnie dzięki BC [Builders Club], gdzie dostajesz 15-60 robuxów dziennie w zależności od tego, ile zarobisz, możliwość tworzenia grup, koszulek i więcej gier niż w przypadku zwykłego konta.

Kiedy powstał Roblox i kiedy został wydany?

Roblox jest bardzo szanowany za swoją zdolność do zachęcania do kreatywności wśród swoich użytkowników. Roblox widział kilka niesamowitych momentów i pozytywnych zmian, które pomogły mu pozycjonować się jako jedna z najpopularniejszych platform do gier w ostatniej dekadzie. Pokażemy Ci, teraz Kiedy Roblox został po raz pierwszy stworzony i kiedy został uruchomiony?.

Historię Robloxa można podzielić na fazy „początkową” i „obecną”. Platforma przeszła wiele zmian od momentu powstania do dziś. Należą do nich modyfikacje jej nazwy, grupy docelowej oraz dodanie wirtualnej waluty. O tych wydarzeniach również dowiesz się więcej poniżej.

W którym roku powstał Roblox? Data Wydania

Roblox został opracowany w 2003 roku przez Davida Baszuckiego, inżyniera, który chciał stworzyć program motywujący dzieci do nauki fizyki. Pierwotna nazwa brzmiała „GoBlocks”, ale została później zmieniona przed wydaniem wersji beta.

Podobne artykuły:

W którym roku Roblox został udostępniony publicznie?

Roblox został upubliczniony w 2004 roku z wersją beta o nazwie „Dynablocks”. Firma postanowiła ponownie zmienić nazwę w 2005 roku i zdecydowała się na nazwę „Roblox”. Roblox to określenie robotów i bloków, w którym użyto akronimów „Ro”, „Blox” (roboty, bloki). Końcówka nazwy została zmieniona na literę „x”.

Dlaczego Roblox jest popularny?

Roblox nie był popularną aplikacją w swoich wczesnych latach. Dwanaście lat po swoim powstaniu Roblox odnotował wzrost liczby użytkowników. Jednak ta liczba gwałtownie wzrosła w 2016 roku, kiedy Xbox dodał aplikację. Roblox od tego czasu dodał nowe narzędzia i funkcje do platformy, w tym możliwość dzielenia się wynikami przez przyjaciół za pośrednictwem urządzeń mobilnych, a także Roblox jest dostępny bez konieczności pobierania. Narzędzie to pozwala graczom na tworzenie własnych światów przy użyciu prostego programowania. Dodatkowo masz dzięki mojemu oprogramowaniu możliwość pozyskania nieograniczonej ilości Free Robux

Najnowsze funkcje dodane do Roblox w 2023 roku

Roblox poinformował w lutym 2020 r. O możliwości wgrywania filmów na platformę. Obejmowała ona również prawa autorskie dla dźwięków. Jeśli użytkownik wrzuci dźwięk, który jest chroniony prawami autorskimi, zostanie on natychmiast usunięty. Roblox to platforma gier wideo, którą można poznać.

Wystaw ocenę: Kiedy powstał Roblox? Data Wydania i Opis Gry

Średnia: 5 na 5 Oceny: 4

Komentarze dla:

Kiedy powstał Roblox? Data Wydania i Opis Gry

Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Opinie
Zobacz wszystkie komentarze
0
Zostaw nam swoją opinię.x