Co to jest Roblox? Wyjaśniamy

Aktualizacja: 9 grudnia 2023

Twórca: Sheep

Co to jest roblox

ROBLOX, masywne MMO free-to-play opracowane przez ROBLOX Studios, oferuje graczom wiele minigier do odkrycia i nowe wyzwania. Jest to największa tego typu gra na świecie, w którą każdego miesiąca gra ponad 56 milionów osób. Serwer pozwala graczom na przeglądanie i tworzenie nowych poziomów. Jest to świetny sposób na zabawę z nowymi pomysłami. Możesz zbudować dom, jaki chcesz i sprawdzić, jakie są Twoje umiejętności. Albo …. zostać super bohaterem! Masz pełną kontrolę nad wszystkim, więc możesz być kreatywny! Stwórz cyfrowy awatar, który najlepiej reprezentuje Ciebie i Twoje zainteresowania. Co to jest Roblox.com? Możesz pobrać Roblox z tej strony i zainstalować go na swoim komputerze. Będziesz musiał potwierdzić zakup i wybrać odpowiednie opcje dla swojego komputera.

Co sprawiło, że Roblox stał się tak popularny?

Roblox nie jest nową grą. Została wprowadzona na rynek w 2006 roku, ale istnieje już od tego czasu. Jednak jej twórcom nie udało się wejść na szczyt list najczęściej uruchamianych gier, czyli w tym samym czasie pojawiły się Half-Life 2, GTA San Andreas czy Battlefield 2.

Jednak istnienie Robloxa nie zostało zakończone. Roblox odżył i został odkryty przez szerszą publiczność dzięki popularności gier „sandboxowych” (polegających na kreatywności i pomysłowości graczy), takich jak Minecraft. Jego sukces wynikał z możliwości tworzenia i łączenia światów gier ze znajomymi. Nawet zdalna nauka i pandemia koronawirusa spowodowały eksplozję populacji gry.

Popularność Robloxa napędzają również transmisje na Twitchu, oraz filmy na YouTube, które potrafią dotrzeć do milionów widzów. Popularność Robloxa jest dziś wysoka, o czym świadczy prawie 200 milionów graczy, którzy logują się co miesiąc.

Na czym polega gra Roblox?

Roblox to gra, o której wszyscy wiemy i skąd wzięła się jej fenomen. Ale jak wygląda rozgrywka? Grę możesz uruchomić z poziomu przeglądarki internetowej. Tam uzyskasz dostęp do światów, trybów multiplayer, opcji społecznościowych oraz możliwość kontrolowania wyglądu awatara.

Istnieją dwie opcje interakcji ze światem: Create (Stwórz) lub Discover (Odkryj). Możesz wybierać spośród ponad 30 milionów gier, a także dołączyć do innych graczy online. Jest to świetne rozwiązanie zarówno dla graczy zespołowych, jak i pojedynczych.

To tutaj kreatywni gracze mogą realizować swoje cele i marzenia, szczególnie jeśli chcą tworzyć własne gry i światy. Roblox to gra, która wymaga od Ciebie biegłej znajomości języka programowania Lua. Może to być zarówno wadą (wyższe wymagania wstępne), jak i zaletą (możliwość nauki kodowania i oswojenia się z nim).

Rozgrywka w Robloxie zdominowana jest przez customizację awatara. Polega ona na kupowaniu różnych elementów wyposażenia i ubrań. Choć jest to opcjonalne, społeczność uwielbia to mieć. Akcesoria można kupić za pomocą punktów w grze oraz waluty Robux. Gracze muszą albo kupować za prawdziwe pieniądze, albo użyć kuponu upominkowego Roblox. Robuxy są również dostępne do zakupu subskrypcji Roblox Premium, która daje użytkownikom specjalne zniżki na skórki, walutę w grze oraz dostęp do innych światów i trybów.

Jak grać w Roblox?

Roblox jest obecnie ogromnie popularną grą, na równi z Fortnite i Minecraft. Roblox oferuje coś dla każdego pod względem rozgrywki, personalizacji i ekspresji poprzez tworzenie własnych gier.

Wypełnij formularz i załóż konto. Następnie działaj! To bardzo proste. Możesz również użyć karty przedpłaconej do zakupu elektronicznej waluty Robux. Chociaż do tego celu polecamy aplikację – Free Robux.

Podobne artykuły:

Wystaw ocenę: Co to jest Roblox? Wyjaśniamy

Średnia: 4.9 na 5 Oceny: 8

Komentarze dla:

Co to jest Roblox? Wyjaśniamy

Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Opinie
Zobacz wszystkie komentarze
0
Zostaw nam swoją opinię.x